بررسی آخرین قوانین اقامت از طریق تمکن مالی در اسپانیا (۲۰۲۰)

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی-minکشور اسپانیا، یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن می باشد . راه های مهاجرت به اسپانیا همانند سایر کشورها متعدد می باشد اما آسان ترین راه مهاجرت، مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی می باشد . مهاجرت به اسپانیا بدون سرمایه گذاری مورد علاقه بسیاری از افراد است که قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت و تابعیت اتحادیه اروپا را دارند . کشور اسپانیا یکی از زیباترین و پر طرفدار ترین کشورهای اروپایی می باشد . مردم کشور اسپانیا بسیار شاد و خوش گذران هستند و در تمامی ایام سال فیستوال های متعددی در این کشور برپا می شود به طوری که مردم این کشور به شب بیداری و تحرک زیاد معروفند . درآمد حاصل از توریسم در اسپانیا، بزرگترین منبع در آمد این کشور به حساب می آید . دولت اسپانیا به منظور تقویت صنعت توریسم از سرمایه گذاری و خرید ملک توسط توریست ها حمایت کرده و با صدور ویزاهای مهاجرتی قبل تبدیل به اقامت دائم در جذب بیشتر توریست های تلاش می کند . افراد مقیم ایران هم در سایه پوشش تسهیلات برای توریست ها در اسپانیا، امکان اخذ ویزای توریستی بلند مدت اسپانیا را دارند و می توان از طریق این نوع ویزاها به اقامت دائم اتحادیه ی اروپا دست یافت .

افرادی که به دنبال گرفتناقامت اسپانیا هستند باید بدانند که گرفتن اقامت از طریق تمکن مالی در اسپانیا سریع ترین روش گرفتن اقامت قاره ی اروپا در کم ترین زمان ممکن است. افراد پردرآمد و سرشناسی همچون پزشکان، مهندسان، صاحبان مشاغل و به طور کلی افرادی که درآمد خوبی دارند و می خواهند اقامت کشور اسپانیا را در کم ترین زمان ممکن بگیرند می توانند از طریق تمکن مالی اقامت اسپانیا را بگیرند که در ادامه بیشتر در مورد این روش اخذ اقامت اسپانیا صحبت خواهیم کرد.

آخرین قوانین گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

طبق اخرین قوانینی که توسط دولت اسپانیا وضع شده است افرادی که می خواهند اقامت کشور اسپانیا را بگیرند می تواند از طریق تمکن مالی نیز اقدام به گرفتن اقامت این کشور کنند. برای این کار فرد متقاضی باید اسناد و مدارک معتبری ارائه دهد که نشان دهد برای این که در کشور اسپانیا اقامت داشته باشد و زندگی کند نیازی نیست که در کشور اسپانیا فعالیت اقتصادی داشته باشد و همچنین نیازی نیست که در کشور خود حضور فیزیکی داشته باشد و به طور کلی برای تامین هزینه های خود در اسپانیا نیازی نیست که کار کند.

گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی برای افرادی که می خواهند هر چه سریع تر اقامت این کشور اروپایی و همچنین اقامت اتحادیه ی اروپا را دریافت کنند و درآمد بالایی دارند بهترین انتخاب است به گونه ای که می توان گفت طی ۳ الی ۴ ماه افراد می توانند اقامت کشور اسپانیا از این طریق دریافت کنند.اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر فردی با هر میزان درآمدی هر چند که بالا باشد نمی تواند برای گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی درخواست دهد زیرا میزان درآمد فرد باید حداقل حدود چهار برابر شاخص درآمد اسپانیا باشد و این میزان درآمد را باید بتوانند با اسناد و مدارک معتبر نشان دهد.

برای مثال اگر فرد متقاضی دارای همسر و دو فرزند است باید ثابت کند که می تواند ۴۵۰۰ یورو را به طور ماهیانه برای پرداخت هزینه های خود و خانواده ی خود بپردازد که ۲۵۰۰ یورو از این مبلغ برای خود فرد متقاضی در نظر گرفته می شود، ۱۰۰۰ یورو برای همسر متقاضی و ۵۰۰ یورو هم برای هر کدام از فرزندان فرد در نظر گرفته می شود. همچنین فرد باید مکانی را برای اقامت خانواده ی خود در اسپانیا بخرد یا اجاره کند و برای بیمه ی درمانی کشور اسپانیا نیز اقدام کند.

شرایط گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

 • نکته جالب درباره این روش این است که در این روش شرایط سنی برای فرزندان مطرح نیست و همسر و تمامی فرزندان مجرد شما (با هر سنی) مجاز به زندگی در اسپانیا هستند.
 • همه اشخاصی که درخواست اقامت کشور اسپانیا را دارند باید حداقل مدرک دانشگاهی لیسانس و یا مدرک زبان (A1) اسپانیایی از مراکز معتبر داشته باشند.
 • همه اشخاصی که موفق به اخذ اقامت می‌شوند، باید حداقل شش ماه در سال در کشور اسپانیا زندگی نمایند.
 • اشخاص بعد از اخذ اقامت اسپانیا حتماً می‌بایست در کشور اسپانیا ملکی مستقل اجاره و یا خریداری کنند.
 • فرزندان اگر در سن مدرسه رفتن باشند، می‌بایست در کشور اسپانیا به مدرسه بروند.
 • فرد متقاضی باید در حساب بانکی خود مبلغ قابل توجهی پس انداز داشته باشد: مبلغی که در حساب بانکی فرد باید موجود باشد باید حداقل معادل یک سال درآمد سرپرست خانواده باشد و همچنین برای هر یک از اعضای خانواده نیز ۶۵۰۰ یوروی دیگر به این مبلغ اضافه می شود، برای مثال اگر فرد دارای همسر و دو فرزند باشد باید به ازای همسر و دو فرزند خود ۱۹۵۰۰ یورو یعنی سه برابر ۶۵۰۰ یورو و در هر یک از ماه های سال نیز باید ۲۵۰۰ یورو درآمد داشته باشد و در نهایت باید حداقل ۴۸۵۰۰ یورو سپرده ی بانکی داشته باشد.
 • یکی دیگر از شرایطی که فرد متقاضی باید داشته باشد این است که در هر کشوری که فرد متقاضی اقامت داشته است سابقه ی کیفری نداشته باشد.

محدودیت های اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

 • فرد باید حتما درآمد بالایی داشته باشد
 • باید حتما سپرده با مبلغ بالا داشته باشد
 • اگر فرزندان فرد در سنین تحصیل هستند حتما باید در اسپانیا تحصیل کنند.
 • فرد اجازه ی فعالیت اقتصادی در اسپانیا را ندارد.

فرایند گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

فرد متقاضی ابتدا باید به سفارت اسپانیا در کشور خود مراجعه کند و با ارائه ی مدارک لازم درخواست خود را برای گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی ثبت کند، اگر با درخواست فرد موافقت شود به فرد ویزای اقامت یک ساله ی اسپانیا داده می شود که فرد می تواند با استفاده از این ویزا تا حداکثر ۹۰ روز پس از دریافت ویزای خود به اسپانیا سفر کند و پس از ورود به اسپانیا فرد می تواند تا ۳۰ روز به اداره ی مهاجرت برود و برای گرفتن کارت اتباع خارجی درخواست دهد.
اقامتی که در ابتدا داده می شود ۵ ساله خواهد بود و فرد می تواند در هر بار این اقامت را یک یا دو سال تمدید کند. پس از ۵ سال اقامت در اسپانیا به فرد اقامت اسپانیا داده می شود اما توجه داشته باشید که باید در این مدت ۳۰ ماه را در اسپانیا اقامت داشته باشید و همچنین بیشتر از ۱۲ ماه متوالی را در خارج از اسپانیا زندگی نکرده باشید.

مدارک لازم برای دریافت این نوع اقامت

 • پاسپورت معتبر (با حداقل یک سال اعتبار)
 • سند ازدواج (درصورتی که همسر متقاضی نیز درخواست اقامت دهد)
 • گواهی عدم سوء پیشینه از کشور متقاضی و کشورهایی که ظرف پنج سال گذشته در آنها زندگی کرده است.
 • مدارک درآمدی به مبلغ لازم
 • گواهی سپرده بانکی به مبلغ مورد نیاز
 • اجاره نامه ملکی و یا سند ملک در کشور اسپانیا
 • بیمه درمانی
 • گواهی آزمایش های پزشکی

تمامی مدارک باید به زبان اسپانیایی ترجمه رسمی شوند و به تایید سفارت کشور اسپانیا برسند.

مشاوره اخذ اقامت اروپا

هم اکنون برای دریافت راهنمایی بیشتر و اخذ مشاوره زندگی و مهاجرت به اروپا با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

۰۲۱-۲۶۴۰۷۰۰۸

۰۲۱-۲۶۴۰۱۲۱۵

فرم ارزیابی اولیه