تلفن تماس: 02126407008

کانادا - حس خوب سفر

 • استارتاپ
 • کار
 • تحصیل
 • سوالات

ویزای استارتاپ کانادا – اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استارتاپ

در روش استارتاپ ویزای کانادا، شما با داشتن یک برنامه و ایده‌ی خوب درصورتی‌که بتوانید یکی از سازمان‌های دانش بنیان که اداره‌ی مهاجرت کانادا معرفی کرده است را متقاعد کنید که برای طرح شما سرمایه‌گذاری کنند ابتدا به شما و تمام اعضای خانواده‌ی شما ویزای استارت آپ کانادا تعلق می‌گیرد و سپس با استفاده از آن می‌توانید اقامت دائم کانادا (PR) دریافت کنید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که در این روش شما اجباری به سرمایه گذاری در استارت آپ خود در کانادا نیستید و با برنامه‌های سرمایه‌گذاری کانادا کاملاً متفاوت است و حتماً باید یکی از سازمان‌هایی که از سوی اداره‌ی مهاجرت کانادا معرفی شده است از طرح شما حمایت کنند و از شما بخواهند در سرمایه گذاری مشارکت کنید و سپس این واحد تجاری در کانادا به‌صورت یک شرکت سهامی Incorporation ثبت شود.
برنامه استارتاپ کانادا برای کسانی طراحی شده است که خلاق و نوآور هستند و در کشور خود طرح استارت آپ ایجاد کرده‌اند و یا در حال ایجاد هستند طرح شما باید بیزنس پلن شده باشد و ترجیحا محصول اولیه داشته باشد و یا حداقل رقبت بازار برای خرید محصولات یا خدمات شما مستند باشد. اینگونه نیست هر شخصی با یک ایده خام در ذهن بتواند برنامه استارتاپ ویزا کانادا اقدام کند.

ویزای کار کانادا

متقاضیان این روش مهاجرت می‌توانند حتی پیش از آنکه اقامتشان صادر شود به کمک ویزای کار Work Permit وارد کانادا بشوند و طرح خود را آغاز کنند. برای گرفتن ویزای کار شرایط زیر الزامی است:

 • + نزد اداره مهاجرت پرونده کارفرما تشکیل بدهند و هزینه آن را پرداخت کنند.
 • + قصد ایشان زندگی در هرکجای کانادا به‌جز استان کبک باشد.
 • + از طرف یکی از سازمان‌هایی که در بالا آمد نامه حمایتی Letter of Support دریافت کرده باشند و با آن سازمان قرارداد دوجانبه Commitment Certificate امضا کرده باشند.
 • + به‌اندازه یک سال زندگی خود و خانواده خود در کانادا پول در حساب بانکی داشته باشند (حداقل دو برابر ارقام آمده در جدول پول موردنیاز).
 • + اگر با ویزای کار متقاضی موافقت بشود به همسر وی نیز ویزای کار داده می‌شود و فرزندان وی نیز می‌توانند در کانادا حضور بیابند و تحصیل کنند. البته مثل هر تقاضای ویزایی ممکن است همه کارها مثبت پیش نرود. متقاضی با این ویزای کار فقط حق دارد روی پروژه خودکار کند ولی همسر وی می‌تواند برای هر کارفرمایی کار کند (گرچه که معمولاً برای همسر محدودیت جغرافیایی در نظر گرفته خواهد شد).

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف
Awesome Image
کارشناسی
Awesome Image
کارشناسی ارشد

سوالات متداول

آیا پس از دریافت اقامت دائم کانادا، متقاضی حتماً باید ایده‌ی بیزینسی موردنظر خود را راه اندازد؟
خیر. در صورت دریافت اقامت دائم کانادا در این روش هیچ مسئولیتی در هنگام ورود به کانادا برای او وجود نخواهد داشت.

مدت زمان رسیدگی به ویزای استارت اپ کانادا چقدر است؟‌
مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها دقیقا مشخص نیست. تجربه نشان داده که به صورت میانگین باید دو سال انتظار کشید. اگر قصد دارید زودتر وارد کانادا شوید امکان درخواست ویزای کاری را برای راه اندازی کسب و کار خود دارید. ویزای کار را در مدت زمان کوتاه‌تری می‌توانید دریافت کنید.

اگر از طریق ویزای استارت آپ به کانادا مهاجرت کنم و سپس کسب و کارم با شکست مواجه شود، چه اتفاقی می‌افتد؟
اگر کسب و کار شما با شکست مواجه شود، هیچ تغییری در وضعیت اقامت دائم شما بوجود نمی‌آید. دولت کانادا این مساله را درک می‌کند که هر کسب و کاری الزاما موفق نمی‌شود و این برنامه به گونه‌ای طراحی شده است که ریسک و خطر آن بین بخش دولتی و خصوصی تقسیم شود.

آیا ایده کسب و کار من باید مطابق با مدرک تحصیلی و سابقه کار من باشد؟
خیر الزامی وجود ندارد. بعضا در تیم‌هایی که تشکیل می‌شوند، هر عضو گروه دارای تخصص بخصوصی است و همگی افراد یک ایده واحد را پیش می‌برند.

چشم‌انداز ویزای استارتاپ کانادا این است که بستری مانند سیلیکان ولی آمریکا ساخته شود که بهترین‌های دنیا راهی کانادا شوند.


در برنامه استارتاپ ویزای کانادا در هر پرونده یک تا پنج متقاضی می‌تواند قرار بگیرد. هر فرد باید در یک استارتاپ یک نقشی داشته باشد یک نفر به عنوان لیدر انتخاب می‌شود که معمولا برای پیچ کردن(توضیح طرح) انتخاب می‌شود بعد از پیچ کردن آن شرکت دانش بنیان تصمیم می‌گیرد که نامه حمایتی صادر کند که با آن نامه حمایت متقاضی می‌تواند با ارایه آیلتس پنج ویزای کار بسته اقدام کند که برای پیشبرد اهداف استارت اپ به کانادا سفر کند و به موازات آن برای پی آر کند ویزای کار بسته به آن معنی است که متقاضی ویزای کار گرفته فقط برای پیشبرد اهداف برنامه استارت اپی خود بنابراین شخص متقاضی به صورت قانونی نمی‌تواند با این ویزای کار به کارهای دیگه مشغول شود.

 • شرکت‌های دانش بنیان استارتاپی
 • شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا
 • روش اقدام برنامه استارتاپ کانادا

شرکت‌های دانش بنیان استارتاپی کانادا چگونه شرکت‌هایی هستند و به چه کاری مشغول هستند؟

یک شرکت دانش بنیان در جهت هم افزایی علم و ثروت، اقتصاد دانش محور و گسترش یک اختراع فعالیت می کند و معمولا محصول آن تولید و پیشبرد داده و علم است و انواع مختلفی دارند.

Awesome Image

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

اول: اثبات کنید که ایده شما توسط یکی از سازمان‌های معرفی‌شده ی اداره‌ی مهاجرت کانادا حمایت می‌شود.
دوم: مهارت در زبان انگلیسی و یا فرانسوی حداقل CLB5 در تمامی چهار مهارت زبان که با یکی از آزمون‌های معتبر زبان اثبات شود.
سوم: باید اثبات کنید سرمایه کافی برای تأمین هزینه‌های چندین ماه زندگی خود و خانواده‌تان دارید. این سرمایه ارتباطی با سرمایه‌گذاری کانادا ندارد.
چهارم: قصد اقامت در هر ایالتی جز کبک را داشته باشند. اگر مایل به زندگی در کبک هستید می‌توانید از برنامه سرمایه‌گذاری کبک برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید.
پنجم : سوء پیشینه و مشکل پزشکی که منجر به منع ورود به کانادا شود را نداشته باشید.

روش اقدام برنامه استارتاپ کانادا

+ تماس با مشاوران شرکت حس خوب سفر و پر کردن فرم اطلاعات ارزیابی اولیه
+ در نظر گرفتن یک طرح مناسب که ایده ی آن خاص و منحصربه‌فرد باشد و توسط یکی از سازمان‌هایی که معرفی شد حمایت شود
+ تعیین شریک‌های طرح (چه متقاضی مهاجرت باشد و چه کسانی که در کانادا می‌خواهند شریک این طرح شوند).
+ نگارش یک برنامه تجاری (بیزینس پلن) جامع که جزئیات طرح را تشریح می‌کند که توسط شرکت حس خوب سفر نگارش می‌شود.
+ ارائه ی بیزینس پلن به یکی از سازمان‌های مذکور که منجر به امضای توافق دوجانبه (Commitment Certificate) و دریافت تأییدیه از یکی از آن‌ها (Letter of Support) بشود.
+ پر کردن برگه‌های مهاجرتی و ارائه مدارک لازم به اداره مهاجرت به‌منظور دریافت اقامت دائم کانادا
+ پذیرش تقاضا توسط اداره مهاجرت پس از قبول کردن طرح موردنظر، انجام آزمایش‌های پزشکی و بررسی پیشینه متقاضی